Güneş Enerjisi Santrali – GES Projesi TKDK Hibe Desteği

Yenilenebilir Enerji Hibe Programları

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Amaçlı (TKDK), Kırsal Kalkınma Amaçlı Avrupa Birliği Fonu ile IPARD ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) gibi yenilenebilir enerji yatırımları hibe programları, bölgesel olarak belirli zamanlarda açılmaktadır. Bu programlar her ile göre değişkenlik göstermektedir.

Tüm Türkiye’de yer alan işletmelere, derneklere, vakıflara, kurum ve kuruluşlara proje ve hibe destekleri konusunda hizmet vermekteyiz. Her yerden gelen talepler değerlendirilmekte ve planlanan yatırım için proje başvurusu yapmaktayız. Antalya Enerji olarak Tüm Türkiye’de takip ettiğimiz birçok hibe projeleri mevcuttur.

Genel olarak tarıma destek amaçlı açılan bu hibeler ile soğuk hava depoları, zeytinyağı fabrikaları, un fabrikaları, çeltik fabrikaları, muz sarartma ve paketleme tesisi, çiftlik, seralar gibi tesislerin kurulumu veya kurulu olan bunun gibi tesislerin elektriğini güneş enerjisi ile sağlanması amacıyla destekler verilmektedir.Yenilenebilir enerji hibeleri sayesinde güneş enerjisi yatırımı çok daha kârlı bir yatırıma dönüşüp proje kendini çok kısa sürede amorti etmektedir.Tarımsal sulama amaçlı güneş enerjisi destekli sulama sistemleri hibeleri ile çiftçilere ayrıca destek olunmaktadır.

Danışmanlık Departmanımıza Başvuru Yapılabilecek Durumlar

Yapılmak İstenen Yatırım İçin Fon Arayışı

Firmanın faaliyet gösterdiği sektör, ikamet ettiği şehir, yatırımın yapılmak istendiği şehir ve planlanan yatırımın kapsamı (makine-ekipman alımı, inşaat, tanıtım çalışmaları, yönetim sistemleri danışmanlığı vb.) birlikte değerlendirilerek, firmanın hibe desteği için başvurabileceği, yatırımına uygun bir programın olup olmadığı araştırılır. Uygun açık program olması durumunda, firma yerinde ziyaret edilerek proje faaliyetleri netleştirilir. Firmadan alınan bilgilerden yararlanılarak, Danışmanlık departmanı Uzman Proje Geliştirme kadrosu tarafından firmanın ve yatırımın detaylı bir şekilde aktarıldığı proje dosyası hazırlanır. Projenin hazırlanmasının ardından firmayla mutabık kalınarak proje dosyasının ilgili hibe kuruluşuna teslimi sürecinde firmaya destek verilir.

Yapılacak Yatırım İçin KDV Muafiyetinden Yararlanmak

Devlet teşviklerinden yararlanmak isteyen işletmelerin, Hazine Müsteşarlığı’ndan KDV muafiyeti için teşvik belgesi almaları gerekmektedir. Danışmanlık departmanı teşvik belgesi almak isteyen tüm işletmelere hizmet vermektedir.

error: Korumalı İçerik !!