Ticari Çatı Güneş Enerjisi Sistemleri

Çatıda Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi

Ticari olarak kullanmakta olduğunuz işletmenizde yüksek gelen elektrik faturalardan kurtulmak hatta üstüne gelir etmek mümkündür. Yüksek gelen faturaların en büyük işletme giderlerlerinizden biri olduğunun farkındayız. Çatınıza güneş enerjisi santrali kurup, faturalarınızı minimize ekmeniz mümkündür. Bulunduğunuz yerde trafo kapasitesi mevcut ise satışlı bir sistem değil ise öztüketim amaçlı çatılarınızı değerlendirmeniz mümkündür.

Ürettiğiniz elektriği kendiniz kullanabilirsiniz. Öztüketim modeli tüketim olan yerinizde üretim yapıp gündüz elektrik tüketiminizi düşürebilirsiniz.
Soğuk hava depoları, zeytinyağı fabrikaları, çeltik fabrikaları, paketleme tesisleri, mermer fabrikaları, petrol ofisleri, oteller, çiftlikler vb.

Elektrik bağlantısı olan işletmelerde çatılarınıza değer katıyoruz.Üstelik hibe programları ile yatırımlarınızı çok kısa sürede amorti edebilirsiniz.

Çatı uygulamaları saha uygulamalarından daha çok hassasiyet gerektiren bir alandır. Baca gölgelenmesi, ön bina gölgelenmesi gibi oluşabilecek sorunsalları daima göz önünde bulundurarak titizlikle gerekli projelendirmelerini yapmaktayız.
Çatı uygulamalarında genelde ölü alanları değerlendirerek işletmelere veya konutlara avantajlı kullanım alanları sunmakta, çatının güney ya da kuzey olması alınan verimi etkilese de bizler her iki tarafı da sizler için optimum ölçekte değerlendirmekteyiz.

Çatı tipi GES projelerinde çatının yük taşıma gücü proje maliyetleri açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu projelerde metrekareye yaklaşık olarak 20-22 kg civarında ağırlık düşmektedir. Hepsi işini itina ile yapan ekip ve proje arkadaşlarımızla değerlendirilmekte ve bu alanda da sizlere kaliteli hizmetler sunmaktayız.

Çatı Güneş Enerji Sistemlerinin Avantajları

Solar çatı uygulamalarındaki tasarım ile, standart saha tasarımlarına göre daha yüksek verim elde etmektedir. Uygulandığı bölgedeki şık görünümü ile dikkatleri çekmektedir. Simülasyon çalışmalarındaki üretim değerleri, iş bitim sonrasındaki değerlerle birebir örtüşmekte ve böylelikle üretim garanti altına alınmaktadır. Ayrıca Solar Enerji Sistemleri çatı uygulamalarında kullanılmayan ölü alanları GES projesine en uygun hale getirmektedir.

  • Gelecekteki enerji fiyat artışlarından etkilenmez.
  • Sistemin sürekliliği garanti edilir.
  • Kullanılmayan alanlar değerlendirilir.
  • Yenilenebilir enerji kaynaklı olduğu için  diğer enerji uygulamalarından daha etkindir.
  • Doğaya, bulunduğu çevreye ve insanlara kesinlikle zararı yoktur.
  • Kurulum maliyeti dışında herhangi bir işletme maliyeti yoktur.
error: Korumalı İçerik !!